Mis juhtub, kui võlgnevus on kohtutäituri menetluses?
NB! Järgnev kehtib ainult Eestis väljastatud laenudele.
Kui kohus on teinud otsuse ja väljastanud maksekäsu ning võlgnevus on kohtutäituri menetluses, teeb Bondora järgmist.
- Algatame täitemenetluse Kui kohtutäitur on saanud sissenõudjalt (Bondora) täitmisavalduse, alustab ta täitemenetlust. Võlgnik saab kohtutäiturilt posti teel täitekorralduse, täitmisteate ja kohtutäituri tasu otsuse. Võlgnikule antakse täitmisteates vabatahtliku tasumise tähtaeg, mis on tavaliselt 10 päeva, kuid sõltuvalt täitekorraldusest maksimaalselt 90 päeva.
- Koostame maksegraafiku täituri vahendusel. Pärast täitmisteate kättesaamist on võlgnikul õigus pöörduda kohtutäituri poole ning esitada taotlus võlgnevuse tasumiseks maksegraafiku alusel. Seejärel palub kohtutäitur Bondora nõusolekut sõlmida võlgnikuga tema soovitud tingimustel maksegraafik. Kohtutäitur palub võlgnikul täita maksegraafiku avalduse vormi. Võlgnik taotleb selles võla tasumist igakuiste osamaksetena, märgib igakuise maksepäeva ning esitab isikuandmeid, pangakonto väljavõtte, ülalpeetavaid, olemasolevaid kohustusi ja sissetulekuid puudutava info ning taotluse pangakonto või töötasu arestist vabastamise osas. Koos maksegraafiku vormiga tuleb võlgnikul esitada kuut kuud kajastav kontoväljavõte (PDF-vormingus) ning sissetulekut tõendavad dokumendid.
- Kui võlga ei ole täies ulatuses tasutud ja puudub kokkulepe võla tasumiseks: kui täitekorraldust ei ole vabatahtliku täitmise tähtaja jooksul täidetud ning sissenõudja ei ole võimaldanud maksegraafikut, pöörame sissenõude võlgniku sissetulekutele: igakuisele töötasule, palgale, seadusjärgsele elatisele, saadavatele toetustele ning hüvitistele (võivad olla nii regulaarsed kui ühekordsed), vallas- ja kinnisvarale ning nõudeõigusele. Võlgniku, sissenõudja ja kohtutäituri õigused ja kohustused ning täitekorralduse täitmise menetlus on sätestatud Täitemenetluse seadustikus.
Eesti kohtutäiturite kontaktandmed leiad siit.