Product logo

Kuidas saame aidata?

Küsi julgelt! Leia vastused hetkega.

Bondora kontserni finantstulemused

Vaatamata enneolematule aastale ülemaailmsetel finantsturgudel, teenis Bondora juba neljandat aastat järjest kasumit. Alates 2008. aastast oleme väljastanud laene rohkem kui 436 miljoni euro väärtuses rohkem kui 800 000 inimesele, kes on saanud oma unistused täide viia. Seda saad teha ka sina!

Bondora 2020 Financial Results

Vaatamata turgude ebakindlusele, hoidsid Eestis väljastatud laenud taset terve aasta vältel ning kokku oli neid 2020. aastal 50 miljoni euro eest. Pandeemia algul otsustasime ajutiselt peatada laenude väljastamise Soomes ja Hispaanias. Kuigi nõudlus oli tõusuteel, pidas Bondora paremaks astuda sammu tagasi ning olukorda hinnata. Meie riskimudeleid uuendatakse pidevalt ja nii saime kõik muutused maksekäitumises krediidiriski otsustesse kaasata. Pikaajalise jätkusuutlikkuse nimel oli vajalik laenuportfelli süvaanalüüs.

Samal ajal vähendas Bondora kasumi säilitamise eesmärgil oma tegevuskulusid. Täpsemalt vähenesid 2020. aastal oluliselt kulutused turundusele.

Andmete hindamine andis meile piisavalt enesekindlust turu olukorra suhtes ja 2020. aasta lõpu poole hakkasime Soomes taas laene väljastama. Hispaania laenude väljastamine taastub tõenäoliselt 2021. aastal koos sisenemisega uuele Euroopa turule.

Lisaks püsivatele laenunumbritele oli 2020. aasta Bondora taastumismäärade jaoks rekordiline. Saime tagasi peaaegu kaheksa miljonit eurot, mis on umbes 50% rohkem kui 2019. aastal.

Tulevik

Keskendusime 2020. aastal jätkusuutlikkusele. Mitte vaid oma finantsosakonna, vaid klientide jaoks, kes iga päev Bondorat kasutavad. Meie eesmärk oli pakkuda neile ebakindlatel aegadel kindlustunnet. Usalduse kasvatamine on meie põhieesmärk. Ja siinkohal tahaksingi kõiki meie ustavaid investoreid tänada. Teie oletegi selle finantsrevolutsiooni algatajad ja läbiviijad.

Sama palju panustasid meie töötajad. 2020. aasta ei oleks saanud olla nii edukas, kui Bondora meeskonna liikmed poleks andnud endast parimat. Ka nemad on näidanud neil ebakindlatel aegadel erakordset vastupidavust.

Möödunud aastal püüdsime oma tegevust, sisemisi tööriistu ja protsesse optimeerida nii palju kui võimalik. Nüüd valmistume kasvuks. Ühest küljest on meie eesmärk hakata pakkuma juba olemasolevaid teenuseid kõikjal Euroopas, kuid samuti soovime lahendada põhiprobleemi. Keskmine inimene ei saa investeerida, kui tal pole selleks vaba raha. Seetõttu loomegi klientidele uut teenust, mis aitaks neil vähendada kulusid ning oma raha kasvatada. Seda vaid paari hiireklõpsuga. Rohkem infot selle kõige kohta hakkab saama lähikuudel.

Kui soovid lisateavet, saad allpool laadida alla tasuta Bondora kontserni majandusaasta aruandeid.


Product logo

Tüüpiline näide
Laen summas 2230 eurot maksab 5 aasta jooksul Sulle 63,88 eurot kuus. Tüüpiline krediidikulukuse määr on 31,74%. Kokku tasud 5 aasta jooksul 3962,53 eurot, millest 1156,73 eurot moodustab 17,85% fikseeritud määraga intress ja 445,8 eurot konto haldustasu. 130 eurot lepingutasu võetakse kohe pärast laenu väljamaksmist. 5 aasta kogukulu on seega 1732,53 eurot. Laenusumma on 2230 eurot. Sulle pakutav intressimäär oleneb vaid Sinu andmetega seotud asjaoludest. Palun tutvu meie finantsteenuse kasutustingimustega ja pea vajadusel nõu spetsialistiga.

Meie laenutingimused
Laenusumma 500 kuni 10 000 eurot. Laenuperiood 3 kuni 60 kuud. Krediidikulukuse määr (APR) alates 31,74% kuni 61,56%. Sulle pakutav intressimäär oleneb vaid Sinu andmetega seotud asjaoludest.